Ką mano vienas apie kitą kandidatai į Seimą – D. Žebelienė ir Z. Balčytis?
Jau prasidėjo išankstiniai antro turo rinkimai į LR Seimą. Spalio 27 d. – rinkimų diena. Šilutė rinksis iš dviejų kandidatų – Daivos Žebelienės, kuri jau pateko į Seimą pagal daugiamandatį partijos „Nemuno aušra“ sąrašą, ir Zigmanto Balčyčio, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidato.
Balsavo daugiau nei 50 proc. rinkėjų
Šilutės apygardoje rinkėjų sąraše yra 32 425 rinkėjai. Pirmo turo rinkimuose dalyvavo 16 350 gyventojų.
Spalio 13 d. balsuota ir už partijų sąrašus daugiamandatėje apygardoje. Tokiu būdu renkama 70 Seimo narių. Tarp jų išrinkta ir šilutiškė.
Daugiamandatėje apygardoje daugiausia palaikymo sulaukė politinė partija „Nemuno aušra“, kuriai skyrė savo balsus 6 258 rinkėjai. Pagal minėtos partijos sąrašą į LR Seimą pateko D. Žebelienė. Ji pateko į antrą turą ir vienmandatinėje.
Antroje vietoje - Lietuvos socialdemokratų partija. Jai savo balsus skyrė 2 711 asmenys.
Trečioje – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 2 455 balsais. Ketvirti – Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai su 1 656 balsais.
Nebuvo kalbūs
Šilutės vienmandatėje buvo 8 kandidatai. Čia į antrą turą pateko Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Zigmantas Balčytis ir partijos „Nemuno aušra“ kandidatė Daiva Žebelienė.
„Šilokarčema“ domėjosi, ką vienas apie kitą galvoja kandidatai.
Kandidatė D. Žebelienė teigė, kad savo konkurentą vertina kaip daugelis: „Žaidžiame garbingai. Kiekvienas dirbame kaip mokame, kaip suprantame“.
Ką reiškia tas „kaip daugelis“, ji nekomentavo.
Z. Balčytis sako, kad į savo konkurentę žiūri pagarbiai: „Kiekvienas iš mūsų stengiamės. Paliekame rinkėjams pasirinkti. Abu mus jie puikiai pažįsta“.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino praėjusį sekmadienį vykusio pirmojo Seimo rinkimų turo rezultatus 8 vienmandatėse apygardose.
Didės atlyginimai
Naujai išrinkti Seimo nariai galės džiaugtis didesniais atlyginimais. Sprendimas kelti parlamentarų algas buvo priimtas šios Seimo kadencijos metu.
Paprasto Seimo nario atlyginimas, kuris šiuo metu siekia 3 608,4 euro neatskaičius mokesčių, didės iki 6 248,9 euro.
Tuo metu Seimo komitetų pirmininkų atlyginimas didės nuo 4 036,2 iki 7 141,6 euro neatskaičius mokesčių.
Darbo užmokesčio didėjimas numatytas ir parlamento vadovybei. Seimo pirmininko atlyginimas augs nuo 4 798,8 euro iki 8 748,46 euro neatskaičius mokesčių.
Savo ruožtu pirmasis Seimo vicepirmininkas, šiuo metu „ant popieriaus“ gaunantis 4 315,2 euro, gaus 7 677,22 euro siekiantį atlyginimą. Tuo metu kitų Seimo pirmininkų pavaduotojų ir opozicijos lyderio darbo užmokestis sieks 7 498,68 euro (šiuo metu 4 166,40 euro).
Didės ir Seimo frakcijų seniūnų algos. Pavyzdžiui, daugiau kaip 40 parlamentarų turinčių frakcijų vadovai gaus 7 320,14 euro (šiuo metu 4 073,4 euro), o mažiausių frakcijų, kurias sudaro nuo 7 iki 10 narių, seniūnai – 6 605,98 euro (šiuo metu 3 720 eurų).
Visgi naujiesiems Seimo nariams priedas už tarnybos Lietuvos valstybei stažą nebebus mokamas.